Než se začteš do informací o semináři RADOST S DĚTMI,
dovol nám představit Školu ženy, které je tento seminář součástí.

ŠKOLA ŽENY 2016

ROČNÍ CYKLUS SEMINÁŘŮ DÍKY KTERÝM BUDEŠ (ZNOVU) ŽENOU S VELKÝM Ž!

Kdo je žena s velkým Ž? Je to žena spokojená, naplněná, sebevědomá, zářivá a bohatá, která žije v harmonických a láskyplných vztazích a naplňuje své poslání tím, co miluje.

ŠKOLA ŽENY je prostor pro ženy každého věku, kde si doplní vědění o opravdu ZÁSADNÍ TÉMATA života - zapomenutou ženskou moudrost, a tím si ušetří spoustu dalšího trápení, bolestí a nedorozumění...

7. seminář z cyklu 10 seminářů ŠKOLY ŽENY

RADOST S DĚTMI

aneb praxe kontaktního rodičovství

"Pojďme se učit od našich dětí."

                        - Lucie Harnošová

Lektorka

LUCIE HARNOŠOVÁ

Termín

17. září 2016

SLOVY AUTORKY

"Většina z nás má bohaté zkušenosti s autoritativní výchovou, která byla v minulých desetiletích považována za jedinou správnou cestu, jak dítě připravit na nástrahy života.

Plno současných rodičů ale chce své potomky vychovávat jinak, více láskyplně a intuitivně.

Jednou z cest je i kontaktní rodičovství, kdy své dítě přijímáme takové, jaké je, a učíme se vnímat podněty, které nám dává."

"Po dvou až tří hodinových kurzech jsou rodiče z tématu kontaktního rodičovství nadšení. Ale zůstává jim spousta otázek z praxe, z vlastní zkušenosti, které potřebují individuálně probrat.

Na celodenním semináři budeme mít čas ponořit se do každého bodu kontaktního rodičovství do hloubky a zároven se budeme věnovat individuálním otázkám. "

CO TI SEMINÁŘ PŘINESE?

Jsi-li těhotná...

...dozvíš se zavčas důležité informace, díky kterým budeš k napojení na své miminko, k péči o něj i ke komunikaci s ním přistupovat mnohem radostněji, jistěji a otevřeněji.

Budeš si umět stát za svými názory, pocity a intuicí.

Budeš mít spoustu nástrojů na předcházení vyčerpanosti a vyhoření z péče o dítě.

Předem budeš připravená na všechna zásadní období, kterými si s děťátkem procházíte -  první hodiny po porodu, bezpečná vazba a důvěra v prvním roce života, komunikace během období vzdoru a také respektování a podporu během dospívání dětí.

Jsi-li žena s malým miminkem
nebo mladšími dětmi...

....povzbudím Tě, jak si užívat každodenní všední prožitkyJak si užívat radost při hrách i usínání.

Ukážeme si, co nám přináší náročné situace a jak je můžeme efektivně zvládat. Co všechno nám děti zrcadlí, co vše se můžeme díky nim učit.

Projdeme si společně Tvoje otazníky, které kolem výchovy máš - ať už vychováváš stylem kontaktního rodičovství anebo jsi o něm ještě nikdy neslyšela.

Pro oba případy si povíme řadu postřehů z praxe a na těchto názorných příkladech uvidíš spousty souvislostí a paralel i s Tvým životem. Přijde úleva, nadšení a chut do daší etapy vývoje děťátka i Tebe. 

Jsi-li maminka staršího dítěte...

...vyneseme na světlo témata, která ještě nemusí být uchopená nebo která straší ve skříni jako kostlivci.

Uvidíme z nadhledu souvislosti mezi minulými zkušenostmi a aktuální chováním.

Budeme se věnovat léčení těchto starých jizev a zároveň i technikám, jak změnit nefunkční modely výchovy či komunikace s dětmi.

Každý bod kontaktního rodičovství můžeme aplikovat i na starší děti a povíme si konkrétní příklady a následné akční kroky.

Kontaktní rodičovství není jen pro miminka a netýká se jen nošení dětí a kojení. Sama budeš překvapená, co všechno nového můžeš do vašich chvil s dítětem přinášet a jak se můžete vzájemně obohacovat.

"Kontaktní rodičovství od nás vyžaduje odvahu, kreativitu a také humor."

PROČ JE KONTAKTNÍ RODIČOVSTVÍ TAK DŮLEŽITÉ?

Kontaktní rodičovství velmi usnadňuje výchovu dětí, prohlubuje vztah mezi vámi a dítětem, vaše komunikace je plynulá a jasná.

Kontaktní rodičovství nám poskytuje mnoho prostředků k výchově svobodné a zároveň zodpovědné osoby, ve kterou vaše dítě vyroste. Praktikujeme-li kontaktní rodičovství již po porodu/ anebo přípravou před porodem/ poskytujeme láskyplný prostor, kde může být dítě klidnější, netrpí úzkostmi, problémy se zažíváním a neklidem. Omezíme zbytečný pláč a zároveň svého potomka ujistíme, že je milovaný, přijímaný, respektovaný a toto vědomí bude mít jako základ do dalšího života.

Zároveň s vývojem vlastního dítěte se vyvíjíme i my rodiče, pracujeme na sobě a máme příležitost vytáhnout své stíny na světlo a pracovat s nimi. Nestáváme se však otroky dítěte, neomezujeme svůj prostor ani čas. Kontaktní rodičovství je totiž skvělé i pro tzv. líné rodiče.

Chceš i Ty být kontaktní rodič?

Stačí když klikneš na tlačítko "PŘIHLÁSIT SE NA SEMINÁŘ", na následující stránce vyplníš přihlášku, vybereš seminář Škola ženy 7 - Radost s dětmi aneb praxe kontaktního rodičovství.
a do kalendáře si zapíšeš termín 17. 9. 2016.

JAKÝ PŘÍNOS DO ŽIVOTA MŮŽEŠ OČEKÁVAT?

 • Nalezení odpovědí

  Pochopíš, že děti jsou naše zrcadla a že jsou naše příležitost k vlastnímu růstu. Přestaneš hledat rady a odpovědi venku, ale zaměříš se na odpovědi uvnitř sebe.
 • Zvýšení sebevědomí

  Podstatně se Ti zvýší mateřské sebevědomí a kompetence.
 • Objevení vnitřního dítěte

  Objevíš své vnitřní dítě a můžeš si léčit stará zranění, abys je již nemusela přenášet na své děti.
 • Více lásky

  Získáš způsoby, jak děti podporovat na jejich životní cestě a zároveň budeš moci zlepšovat svůj život. Získáš také prostor pro prohlubování lásky v rodině.
 • Praktické rady

  Dostaneš praktické návrhy na řešení každodenních situací s dětmi.

KDO TĚ BUDE CELÝM DNEM PROVÁZET?

LUCIE HARNOŠOVÁ

LUCIE HARNOŠOVÁ

Aktivní propagátorka intuitivního rodičovství a vědomého mateřství. Maminka dvou dcer, která před osmi lety založila první české prodejny s šetrným a přírodním sortimentem pro děti i celou domácnost - Bránu k dětem. Věří v malé každodenní zázraky, v harmonii a životní balanc, na kterém je ale potřeba neustále pracovat. Miluje přírodu, masáže, vodu a cestování. Ze svých cest si vozí inspiraci pro práci i respekt k jiným kulturám, tradicím a jedinečnosti všech lidí. Nebojí se jít nevyšlapanou cestou a inspiruje k tomu i ostatní.

"Byla jsem 12. 9. na vašem semináři a vzpomínám na něj moc ráda. Nevím, zda je možné praktikovat kontaktní rodičovství, když jsem sama. Můj muž neviděl našeho chlapečka 3 měsíce...Ale. Snažím se mu dát hodně lásky a Vy mi v tom pomáháte. Jste úžasná osobnost a děláte úžasné věci. Ráda jsem Vás poznala. Přeji Vám a vaší rodině hodně lásky a ať se vám daří."

Ilonaúčastnice semináře

"Dakujem Vam za to co robíte. Proste je jasne, ze zit a robiť na svojich projektoch sa da aj s malými deťmi len sme na to zabudli kvôli separácii ktorú nam system vnucuje od narodenia... Potom nevieme spoločne zit a komunikovať s rodičmi, partnermi a ani deťmi ...nezdielame, nestretávame sa, odkladame ... nežijeme..."

Lenkaúčastnice semináře

"Moc děkuji za uvedení do metody bezplenkové komunikační metody. Moc se mi líbí důraz na hravost a improvizaci a to, že zdůrazňujete, aby člověk netlačil na pilu. Už několikrát jsem se (třeba u šátkování) přesvědčila, že zkoušet věci s lehkou hlavou je nejlepší. "

Štěpaúčastnice semináře

KOLIK TO BUDE STÁT?

1.890,- Kč včetně DPH

JEDNODENNÍ SEMINÁŘ 17. ZÁŘÍ 2016

Ve skupině stejně naladěných žen prožiješ celý den poznáváním důležitosti kontaktního rodičovství a odejdeš vybavena praktickými návrhy na řešení každodenních situací s dětmi.

VIDEOZÁZNAM ZE SEMINÁŘE

Aby sis mohla kdykoliv připomenout to nejdůležitější a úžasnou atmosféru dne, který jsi věnovala sama sobě a svému růstu. Možná po pár týdnech či měsících objevíš i nové myšlenky, které Ti napoprvé unikly. Video záznam Ti pošleme cca do 14 dnů od konání semináře.

MOŽNOST HLÍDÁNÍ DĚTÍ

Kapacita je omezená a přednost mají ženy, které absolvují celou Školu ženy. Pokud však bude místečko, pak Ti pro Tvou drahou ratolest nabízíme hlídání v mateřské školičce/jeslích Žirafka (cca 300 m od seminárního sálu). Zkušený personál Žirafky pohlídá a zabaví dětičky už od 6měsíců. Cena hlídání je 50 Kč/hod/dítě. Více info na info@zenyzenam.cz

CO NESMÍ CHYBĚT NA ZÁVĚR

KDE SE SEMINÁŘ KONÁ?

AS CLUB BRNO

Veslařšká 67, Brno

POTŘEBUJEŠ POMOCI?

info@zenyzenam.cz

EVA VÍCHOVÁ

Péče a dostatek informací pro Tebe